Autokarem bezpiecznie na letnie wakacje. „Krokodylki” go sprawdzą

Czytaj dalej
Fot. Fot. Paweł Lacheta
Marek Weckwerth

Autokarem bezpiecznie na letnie wakacje. „Krokodylki” go sprawdzą

Marek Weckwerth

Prędkość i stan techniczny pojazdów, w tym autokarów, a także uprawnienia i trzeźwość kierujących – to głównie sprawdza Inspekcja Transportu Drogowego podczas dorocznej akcji „Bezpieczny autokar”.

- Już od piątku działamy na głównych szlakach komunikacyjnych naszego regionu i realizujemy pojedyncze zgłoszenia. To naprawdę wzmożone działania, a to z uwagi na ruch autokarów. Pierwsze dane co do liczby kontroli i stwierdzonych nieprawidłowościach dopiero napłyną – mówi Krzysztof Nowak, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Naczelnik dodał, że tegoroczną akcje nie można w żaden sposób porównywać do tej z minionego sezonu: - Niestety pandemia zamroziła przejazdy autokarowe z dziećmi i młodzieżą.

- Jestem przekonany, że nowoczesny sprzęt umożliwiający kompleksowe kontrole przez Inspekcję Transportu Drogowego, przyniesie pozytywne efekty - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inspektorzy kontrolują stan najważniejszych z punktu widzenia  bezpieczeństwa układów w pojazdach, m.in. hamulcowego, kierowniczego,  wydechowego oraz oświetlenie i ogumienie. Wzmożone kontrole „krokodylków”, bo tak popularnie nazywa się inspektorów w zielonych mundurach, prowadzone są zwłaszcza przy trasach wiodących  o kurortów, przy głównych szlakach komunikacyjnych, w miejscach zbiórek  przed wyjazdami, ale też w specjalnie wyznaczonych punktach kontrolnych.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.