Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko, dwaj piłkarze z Podkarpacia na mundialu

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Miłosz Bieniaszewski

Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko, dwaj piłkarze z Podkarpacia na mundialu

Miłosz Bieniaszewski

Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko to żołnierze Adama Nawałki, który nie boi się na nich stawiać, choć powołanie ich do reprezentacji Polski na mundial w Rosji wywołało mieszane uczucia. My się możemy jednak tylko z tego cieszyć, bo obaj wychowali się na Podkarpaciu.

Od początku czuję, że trener ma zaufanie do mnie i jestem dla niego na każde zawołanie - mówił nam podczas zgrupowania w Arłamowie Sławomir Peszko, który jest wychowankiem Nafty Jedlicze. To szczególnie w jego wypadku pojawiło się wiele krytycznych głosów. Mówiono, że ma miejsce w kadrze tylko dzięki przyjaźni z Robertem Lewandowskim, że sportowo na to nie zasługuje. Co on na to?

- Z tego można się pośmiać i sobie pożartować, ale w tak dużym kraju jak Polska zawsze znajdzie się garstka ludzi, która albo źle życzy, albo po prostu hejtuje. Od trzech lat jestem w tej drużynie i dobrze wiem, jak ten zespół funkcjonuje. To też miało ogromne znaczenie dla trenera, ale przede wszystkim decydowała forma sportowa - usłyszeliśmy.

Skazany na Igloopol

Należy podkreślić właśnie te słowa o „funkcjonowaniu zespołu”, bo to również ma ogromne znaczenie dla Adama Nawałki. Polski selekcjoner nie chce popełniać błędów części swoich poprzedników, którzy nie brali na ważne turnieje graczy będącymi istotnymi postaciami w szatni. A za takie uchodzą zarówno „Peszkin”, jak i Artur Jędrzejczyk. Szczególnie tego drugiego zawsze wszędzie jest pełno i widać, że ma spory wpływ na atmosferę panującą w zespole. Tak zresztą było już wcześniej, kiedy jeszcze występował w Igloopolu Dębica, którego jest wychowankiem.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak fani zgotowali fetę na weselu Jędrzejczyka
 • jak Artur odwdzięcza się swojemu macierzystemy klubowi
 • Peszko, król memów i jego ekscesy
 • który z nich ma większe szanse zaistnieć na mundialu
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Miłosz Bieniaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.