A co młodzież z tego rozumie? KRONIKA TORUŃSKA Dziś najbardziej naukowe zamieszanie oraz najbardziej medialny wyrok tygodnia

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Ryszard Warta

A co młodzież z tego rozumie? KRONIKA TORUŃSKA Dziś najbardziej naukowe zamieszanie oraz najbardziej medialny wyrok tygodnia

Ryszard Warta

Najbardziej naukowe zamieszanie tygodnia podlane politycznym sosem? Sprawa nominacji profesorskiej dr. hab. Andrzeja Zybertowicza, najbardziej dziś znanego szerokiej publiczności naukowca UMK. Doradca prezydenta Andrzeja Dudy, jedna z najtęższych głów intelektualnego zaplecza PiS. Dla jednych naukowiec z politycznym temperamentem, dla innych polityk z naukowym doświadczeniem.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że w Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych przepadł wniosek o przyznaniu mu tytułu profesorskiego.

Komentarze są różne. Cieszy się prof. Tadeusz Gadacz, filozof, ale i radny Koalicji Obywatelskiej w małopolskim sejmiku, który miał napisać, że „środowisko naukowe stanęło na wysokości zadania”.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.