215 komputerów dla powiatu golubsko-dobrzyńskiego

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Karolina Rokitnicka

215 komputerów dla powiatu golubsko-dobrzyńskiego

Karolina Rokitnicka

Mieszkańcy i instytucje zyskali sprzęt komputerowy i dostęp do internetu. To efekty projektu, który ma zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu.

Realizacja programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie golubsko-dobrzyńskim” rozpoczęła się w ubiegłym roku i potrwa do końca grudnia. Przedsięwzięcie miało bardzo szeroki zakres. Po przeprowadzeniu rekrutacji i podpisaniu stosownych umów, wyposażono w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz dostęp do bezpłatnego internetu 120 gospodarstw domowych. Aż 70 komputerów trafiło do osób niepełnosprawnych. Kolejnych 35 przekazano dzieciom i młodzieży z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Ponadto sprzęt otrzymało 15 rodzin spełniających kryterium dochodowe w ramach systemu pomocy społecznej. Powiat zakupił też 95 komputerów do siedmiu swoich jednostek.

- Stworzone przez powiat możliwości korzystania z komputerów i sieci internetowej pozwolą mieszkańcom powiatu lepiej realizować się na rynku pracy, który staje się coraz bardziej wymagający pod względem umiejętności i kwalifikacji cyfrowych, a także umożliwią pogłębienie wiedzy oraz realizacje zainteresowań, marzeń i pasji - mówi starosta Andrzej Okrucinski.

Sprzęt komputerowy wraz z ubezpieczeniem to niejedyne zakupy w ramach projektu. Uczestnicy otrzymali też materiały promocyjne, a zespół zarządzający artykuły biurowe. Utworzono także stronę internetową projektu. Ponadto zorganizowano szkolenie z obsługi komputera dla 120 uczestników i zapewniono pomoc techniczną. Zwieńczeniem była konferencja zorganizowana w ubiegłym tygodniu. Pojawiły się na niej osoby, których gospodarstwa wyposażone zostały w komputery, a także przedstawiciele samorządu. Realizacja projektu kosztowała 1.19 mln zł. W 85% był on finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Reszta środków pochodzi z dotacji celowej Skarbu Państwa.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.