Agata Kozicka

10 mln zł do podziału na bydgoskie osiedla

Aż 42 projekty poddane pod głosowanie to place zabaw. Fot. Dariusz Bloch Aż 42 projekty poddane pod głosowanie to place zabaw.
Agata Kozicka

Można już głosować na projekty z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Który basen powstanie pierwszy na Tatrzańskim, Leśnym czy na Miedzyniu?

Prawie 10 mln zł jest do wydania na inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Z pół tysiąca propozycji, jak wydać te pieniądze na osiedlach, pod głosowanie trafią 274 projekty na łączną kwotę około 56 mln zł.

Każde z osiedli ma do wydania określoną kwotę (zależną od liczby mieszkańców). Najwięcej - Szwederowo (827 tys. zł), najmniej - Łęgnowo Wieś (ok. 71 tys zł.)

O tym, które projekty będą zrealizowane zdecydują mieszkańcy Bydgoszczy w wieku od 16 lat. Głosować można od 1 do 31 października.

Każde z osiedli ma do wydania określoną kwotę (zależną od liczby mieszkańców). Najwięcej - Szwederowo (827 tys. zł), najmniej - Łęgnowo Wieś (ok. 71 tys zł.)

Więcej o głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.